Spolupracujeme

Kudlanka

kudla.jpgU zrodu Vily Flora stála i Kudlanka, projekt lásky k recyklaci a kreativitě. Dva roky zde měla dílnu, pořádala workshopy a lidé se k ní chodili učit nové a zapomenuté triky, jak si upravit oblečení nebo třeba vyrobit smeták z petek. Vila byla ale pro Kudlanku malá a tak ji nyní můžete potkat v dílně DIY, kde dál spojuje lidi dávající druhou šanci opuštěným věcem a využívající odpad, starý nábytek a oblečení.

www.kudlanka.com

 

Škola 21

12698844_10153646882049342_604323138_o.jpgŠkola 21 se zabydlela ve Vile Flora před dvěma roky. První semestry byly zaměřené na seberozvojové kurzy pro mladé lidi, kteří si sami vybírali a formovali, co a jak se chtěli učit. K nabídce kurzů postupně přibyly studentské akce, přednášky, výlety, sebeprezentace zájmů a aktivit jednotlivých studentů, objevují se první kurzy vedené studenty. Škola se nadále rozrůstá jak nabídkou aktivit, tak počtem studentů. Centrální otázka, na kterou Škola 21 hledá odpověď, zůstává 'Co se dnes mladí lidé chtějí učit?'.

www.skola21.com

 

Bird Song

bsc_logo_low_res1.jpgBirdSong nabízí kávy s certifikací Bird Friendly - kávy které byly vypěstovány v lesním prostředí pod stíny rozmanitých stromů raději než na odlesněných plochách. Dvě sestry Dana a Linda, které se díky svému nadšení a pár životním náhodám rozhodly vydat vlastní cestou po stopách divokých kávovníků a nyní tuto kávu nabízet pod vlastní značkou BirdSong Coffee.

Všechny kávy BirdSong Coffee pochází ze zalesněných farem, kde vyrůstají v harmonii s okolní přírodou. Většina BirdSong káv má certifikaci Bird Friendly = bio + pěstování v agrolesnictví, tento šetrný způsob pomáhá udržovat přirozený domov rozmanitých živočichů a rostlin.

www.BirdSong.cz

 

Econea.cz

Logo_hi-res.jpegNemusíte hned měnit celý svět. Stačí začít u sebe. Malými kroky. Žijeme ve stále toxičtějším světě, ze kterého mizí lesy a vymírají živočišné druhy. Nehodláme se s tím smířit.

Jsme e-shop pro každodenní hrdiny. Pro vás, kteří nečekáte, až něco udělá někdo jiný. Nepropadáte zoufalství, že jeden člověk nic nezmění. Vám pomáháme začít u sebe - dělat malé kroky každý den.

Najdete u nás stovky produktů, které jsou nejen užitečné a krásné, ale především šetrné k přírodě i vašemu zdraví. Některé z nich ušetří až 90 % energie. A vám spoustu peněz.

A tak - uklízejte domácnost s přírodní, netoxickou drogerií; používejte vlastní lahev na vodu; nabíjejte mobil ze slunce nebo šetřete desítky tisíc litrů vody ročně s chytrými perlátory. A mnoho dalšího.

www.Econea.cz

 

GrowGo.cz

logo.png Specializovaný internetový obchod pro pěstitele GrowGo je generálním partnerem projektu Akvaponie v kavárně Vila Flora. Díky jeho podpoře byla možná realizace testovacího modulu akvaponie, který je stále ve vývoji.

www.GrowGo.cz

Aquaponie_Vize_P.jpg