Z ATLASU ŽIVOČIŠNÉHO DRUHU

DJ/LIVEACT:

Štěpán Gondar Kotouč

První elektronické zvuky možná připomínající hudbu vyloudil Štěpán v dětství z Atari 800XE. Poté začal kolem roku 1996 skládat na PC ve Scream Trackeru, později ve Fast Trackeru a obskurním Dream Station.
Jeho nabušená mašina s procesorem Intel 386 SX/25Mhz a 2MB RAM tenkrát proháněla zvukovku Gravis Ultrasound.
Secrets of Mars:
https://youtu.be/jT0Hi1aaZyc
Sunset:
https://youtu.be/vYHPHBg–9o

Ze zákruty osudu se v jeho walkmanu vyskytl goatrance projekt „Man With No Name“ a později album Infected Mushroom- Classical Mushroom, jehož kazetu opakovaným poslechem prodřel skrz pásku.

Na své první psytrance akci se vyskytl v červnu roku 2000 na Hedonix Zenu v Roxy:
https://youtu.be/7rEG4HS-IQI

Stejně jako pro část budoucích místních psytrance tanečníků se pro něho stal legendárním intra-městský openair Shakti pořádaný v červenci roku 2000 Milanem Perplexem. V mozkových paměťových bankách problikávají tyto záblesky: hudba zvaná psytrance linoucí se z DAT kazet mága Bena. Východ slunce nad Vltavou, toho deštivého léta jednoho z mála bezmračného. Ranní nadšení Japonců, zoomujících zkrze hledáčky fotoaparátů na poskakující postavičky pod Čechovým mostem. There is no spoon:
https://youtu.be/9vIiVW9U_2I

Štěpán má brzy jasno, tahle hudba ho fakt bere. V září 2000 se ocitá v bazénu kdesi u Rudníku v Krkonoších, na taktéž legendární Kazantip afterparty 2000:
https://youtu.be/avvyONBE49E

Na tomto místě následně o rok později poprvé fidlá (nepočítaje chillout na CyberHippie v Lucerna Music Baru):
https://youtu.be/RmsWvTgmDe8

A průběžně poskakuje na zvuky linoucí se z partičky Sonic Distortion:
https://youtu.be/05OtI8PGyPQ

Do té doby fungoval jako videoredaktor pro techno.cz a již neexistující jaydee.cz, poté přesedlává na dokumentaci pro psytrance.cz. Postupně vytváří pro tyto servery přes 100 videoreportů, část z nichž je uchována pro rozjímání budoucích generací zde:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL83720CB5B12F5F6A

Psytrance je hudba subžánrově pestrá a Štěpán postupně zjišťuje, že nejvíce ho rajcují tyto styly: twilight/night psytrance s harmonickými vlivy gotiky, neo-goatrance, morning-psytrance, psychill.

V roce 2002 začíná hrát rezidentně v klubu Ripley u Plzně. Tamtéž pořádá v průběhu let 2002-2005 psytrance akce pravidelně:
https://youtu.be/Qr-tfoyxm6Y

Nějaký čas spolupořádá akce v rámci Trancedelic Family s DJ přáteli Psylou, Schwa, Flundrem, Adrou a dalšími. Za videoprojekcí tenkrát stojí Eskadr a Kutny.

V následujících letech je nejvíce na větvi z pozvánek vyluzovat své tracky do útrob klubů a lesů ruských:
https://youtu.be/IMNFyQMjilA
https://youtu.be/wlKDZdRa70o

Postupně hraje na Slovensku, v Rakousku, Bulharsku, Belgii, v Indii-Goa. A v Nepálu, kde se altruisticky dělí v minimalistické backstage s místními o jídlo:
https://youtu.be/eEaXhNnzjg4

FAMU ještě zůstalo ušetřeno, avšak poté učitelům na Interaktivních médiích již šrouboval elektronické zvuky do hlavy od nepaměti. Na přijímací řízení se zadáním „Tady a tam“ přinesl kolážový videoklip ke svému trance tracku Deep Quest:
https://youtu.be/VNuFLH6GEb8

K jejich radosti z beatů otřásajících posluchárnou obhajoval v roce 2004 jako svou bakalářskou práci dokument o (nejen) české psytrance scéně:
https://youtu.be/cXoZE0kem2k

Pro domácí úkol s tématem „Mystifikace“ vytvořil kolážový videoklip Psykick a pro splnění povinností o něm dokonce pseudovědátorsky hloubal:
https://youtu.be/Dxyite6GDjI
https://docs.google.com/document/d/1MfNfljO0J6Fyz1JHxcFmnRq5X1To3UtImsyCqNmijlE/edit?usp=sharing

Pro úkol z Adobe After Effects s tématem „Cesta“ rozanimoval svoji nudu u počítače (track Stalkers Head):
https://youtu.be/R2KL5KW_72k

A na téma „Květiny“ vytvořil trencíkový track/videoklip na základě starodávné keltské písně:
https://youtu.be/wGQQp3ALr6Q

Pro některé své tracky vyplodil další videoklipy shlédnutelné na jeho youtube kanálu.

http://djgondar.weebly.com