Z ATLASU ŽIVOČIŠNÉHO DRUHU

VILÁK FLÓRÁK – ŠIRŠÍ RODINA:

Marek Koraki Yaksa

Ptačí Muž Koraki se popré ve Vile Flora vyskytl na schůzce, kde se probíral záměr propojit Vilu, školu přírodního stavitelství Soma a úštěcký klub/bio farmu Red Tractor. V posledně jmenovaném v té době pracoval v rámci propagace, grafiky a sociálních sítí.

Do kreativní a energeticky nabité atmosféry ve Vile se okamžitě doživotně zamiloval. Má radost ze schopnosti tamních obyvatel, návštěvníků i lektorů přijímat jeho podivínství.

Podstata jeho bytosti osciluje někde mezi ptákem a člověkem. To ho nutilo od roku 2011 setrvávat v ústraní, kde se věnoval buddhistické a Dzogčhenové praxi. Miluje divočinu, kterou se rád toulá. Velmi rád něco opravuje, recykluje nebo si ze šrotu vybrušuje nové nástroje. Vystřídal několik působišť včetně komunity „Všechno dobře dopadne“ v Liběchově na Sadu, až se nakonec usadil na Severu Čech v Rysím doupěti u Černé studnice. Tam se snaží uvádět do praxe trvale udržitelný způsob života.

Po návratu z ročního ústraní na Hoře Gulaga v Austrálii začal z darů ptačího národa vyrábět kromě šípů dlouhého života (Dadar) i opeřené náušnice a další šperky, které si budete moci během oslav zakoupit v jeho ministánku.

V čechách založil s Nami Maria Halingten, Kryštofem Koenigsmarkem a Mr. Spoqem hudební projekt Tree Spirit, u kterého se momentálně opět „něco chystá“:
https://www.facebook.com/TreeSpiritCrew/?ref=br_rs

V současnosti připravuje projekt Kruh, k jehož vniku vedla cesta přes několik inspirativních a vizionářských schůzek ve Vile. Rád vám o všem poví společně s dalšími přítomnými tvůrci, případně vám dá přečíst manifest. Dále pak spolupracuje s projektem Earthuman a Soma.

Role v posádce Pětiletého letu Vily Flora: ministánek