Z ATLASU ŽIVOČIŠNÉHO DRUHU

VILÁK FLÓRÁK:

Ilona Podlahová

Ilona (dneskajedu.cz) před více jak pěti lety nevěděla, co se svým životem. Její práce ji nebavila, nic moc ji nenaplňovalo… život pro ni postrádal smysl a nevěděla kudy kam. Kvůli tomu sáhla po knize “Požádej a bude ti dáno”. A nikdy by nevěřila, na jakou jízdu směřující právě k Vile Flora ji takhle kniha zavede.

Díky informacím z knihy zakrátko potkala spřízněnou duši, která ji otevřela nové obzory a mimojiné navedla na skupinu v té době tvořící na pražském Andělu projekt s názvem Zeměloďka (jedno z Iloniných požádání bylo totiž stavět domy).

Neváhala a chopila se zde lopaty, kýble a dalších nástrojů. Dokonce si i za Zeměloďku střihla s Hynkem přímý přenos v České televizi https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441287766-studio-6-vikend/213411010121006/obsah/283812-dum-z-odpadu

A samozřejmě také interview od Štěpána:
https://youtu.be/NTgQz26YzaU

V průběhu práce v hlíně a pneumatikách zjistila, že jí jsou lidé ze Zeměloďky sympatičtí, mají zajímavé pohledy na svět a přemýšlí zkrátka trochu jinak, než byla Ilona navyklá.

Po pár týdnech padl návrh na společné bydlení, aby se mohli plánování Zeměloďky více věnovat a neměli na ni tak dlouhou cestu (většina z nich byla mimopražských).
Do pár měsíců našli krásnou vilu na Královských Vinohradech a dali jí ještě krásnější jméno Vila Flora, dle lokality a jejich záměru.

Na začátku listopadu to tedy bude celých 5 let, kdy ve Vile Flora nastartovala svoji proměnu vedoucí až k spoluorganizování záležitostí Vily. A to hlavně díky skvělým lidem z Vily, nynějšími nejlepšími přáteli, kteří ji tuto příležitost dali. Ale především ji inspirují svými činy a přístupem k životu.

Ilona má taktéž radost, že s vámi svou životní proměnu může sdílet v krátkém, ale úderném vystoupení “Do what you love”. Těší se na Vás v pátek v 19:00, kdy vykopne prezentaci projektů.

Role v posádce Pětiletého letu Vily Flora: koordinace rezervačního systému, šéfka výběrčích vstupného / připouštěčů do Vily, web „Atlasu živočišných druhů Vily Flora“